Orbánt kérdezték, kitiltottak két RTL-est a Parlamentből
Az országgyűlés sajtóosztálya azért tiltott ki két híradóst a Parlamentből, mert rossz folyosón kérdezték a miniszterelnököt.
Az országgyűlés sajtóosztálya azért tiltott ki két híradóst a Parlamentből, mert rossz folyosón kérdezték a miniszterelnököt.
Röghöz kötné a TV2-t a kormány, amely törvényjavaslattal akadályozná meg, hogy a tévétársaság kivonuljon Magyarországról és a magyar médiaszabályozást megkerülve szedjen programdíjat. A tét hatalmas: a cég ebből a pénzből stabilizálná a helyzetét, viszont kormányközeli üzletemberek egyelőre nem érdekeltek ebben, jutányos áron szeretnék megszerezni a tévétársaságot.
Rendszeresen kapcsolatban vannak, legutóbb két napja találkozott a kormányfő azzal az Arthur J. Finkelsteinnel, akiről Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter - állítása szerint - még nem is hallott. Ezt maga Orbán Viktor nyilatkozta az RTL Klubnak. Az amerikai kampányguru, aki állítólag a Fidesz kampányát is segítette, Habony Árpáddal alapított céget Londonban. A miniszterelnök sajtófőnöke szerint Finkelsteinnel sem a miniszterelnök, sem a Miniszterelnökség nem áll munkakapcsolatban.
Nincs még erről szóló kormányrendelet, így annak megszületéséig nem szedhetnének műsordíjat a legnagyobb tévécsatornák, így a TV2 és az RTL Klub sem. Ezt tartalmazza a digitális átállásról szóló törvényhez a kormány által benyújtott módosító indítvány.
Nagy Alexa, Fekete Alíz alakítója csak ideiglenesen írja ki magát a sorozatból. Szerepét úgy alakítják, hogy rejtélyes módon tűnjön el, de a jelek szerint viszonylag hamar megkerül majd.
Papp Gergő az RTL II-re viszi a Pimasz urat, amit nem alkalmazottként, hanem saját gyártásban készít majd. A riporter a TV2-t "süllyedő hajónak" nevezte.
Közmunkára ítéltekkel újíttatja fel albérletét Fodor Ibolya pécsi képviselő - hangzott el az RTL Klub Híradójában. A politikus ezt tagadta a műsorban.
Exkluzív interjút adott a múlt szombaton meggyilkolt 19 éves prostituált édesanyja a Fókusznak. A nő azt mondta, lányának kizárólag kínai kuncsaftjai voltak, kínai internetes oldalakon hirdette magát.
A politikai hírek aránya a TV2 műsorában volt a legalacsonyabb, az RTL Klub híradójában kicsivel kevesebb politika szerepel, a Duna Tv pedig megelőzte a Hír Tv-t ebből a szempontból – derül ki a Nézőpont Intézet elemzéséből. Az, hogy az átalakult közmédia mennyire változtatta meg a képet, csak később derül ki.
Tényként közölte az RTL Klub ideiglenes vezérigazgatója egy csütörtöki budapesti rendezvényen, hogy házon belülről kerül új vezető az RTL Magyarország Zrt. élére.
Az RTL Klub Híradója szerint nem csak Habony Árpád, hanem Szijjártó Péter ügyében is vizsgálódik a NAV, de Szijjártó erről nem tud.
Ismét az RTL Klubot működtető társaság egyik vezetőjét ítélte a legbefolyásosabb hazai médiairányítónak a Marketing & Media kommunikációs szaklap és a Magyar Reklámszövetség (MRSZ).
Hiába nem dolgozik már ott, mégis a TV2 Róna utcai székházánál látták Gesztesi Károlyt. A színész azt mondta, hogy egy film előzetesét vették fel, és lehet, a jövőben más TV2-s műsorokban is feltűnik – írja a Bors. A lap szerint a színészt az RTL is várja, de a Barátok közben nem fog szerepelni.
Egy új sorozattal erősít hamarosan az RTL Klub: a holland Divorce (Válás) című szériát adaptálják Magyarországra.
Itthon is egyre inkább elmosódik a határ a televízión és az interneten nézett tartalmak között – hangoztatták egy pénteki budapesti kerekasztal-beszélgetés résztvevői, köztük az RTL Klub programigazgatója.
Két héttel az indulás után a köztévé stábja a bakik ellenére bízik benne, hogy lendületet vesznek az átalakított csatornák. Szerintük a baloldali sajtó csak felnagyítja a hibáikat, azt viszont nem veszik észre, hogy egyre jobban teljesítenek. A számok alapján viszont a nézők sem díjazzák még az erőfeszítéseiket: volt olyan nap, amikor alig 27 ezer ember nézte a Híradót.
Tavaly hosszabbították meg az RTL-nél a szerződését, ráadásul soha nem volt olyan szabály a cégcsoportnál, hogy bizonyos idő elteltével le kell váltani a vezérigazgatókat – közölte Andreas Rudas interjújára reagálva az RTL Klub múlt héten leváltott vezetője.
Egyre többen nézik a köztévét, sőt a megújulás másnapján már a lakosság fele a köztévét bámulta – legalábbis az MTVA közleményeiben ezt állítja. Csakhogy az adatokat inkább kozmetikázzák, és olyan adatokat közölnek, amiket a szakma nem vesz alapul.
Soha nem tárgyaltak a kormánnyal a reklámadó részleteiről, így javaslatokat sem fogalmaztak meg, hogy mit változtasson a kabinet, mindössze jelezték: a törvény diszkriminatív és korlátozza a versenyt – állítja az RTL Group regionális alelnöke, a magyar RTL ideiglenes igazgatója. Andreas Rudas a hvg.hu-nak adott interjúban azt mondja, nemcsak a Híradó tartalma, de a tévétársaság vezérigazgatójának esetleges leváltása sem került szóba a cég és a kormány vezetőinek találkozóin, azon meg saját bevallása szerint csak nevetett, amikor azt olvasta, hogy Lázár János Berlinben „megzsarolta".
Két hónapos alkudozás után távozott az RTL éléről a magyar média legbefolyásosabb személyisége, Dirk Gerkens, miután a neki felajánlott új posztot nem fogadta el. A Fidesznek jól jött a leváltása, vannak, akik úgy vélik, végül a kormány és a cég az ő fejében egyezett ki. Mások úgy gondolják, ideje volt a váltásnak, az RTL Group új alapokra akarja helyezni a magyar társaság üzletpolitikáját.